Muži "A"

Družstvo mužů "A" - I.B třída
trenér: Miroslav MIČAN
asistent: Jan VODHÁNIL, tel.: +420 728343715
vedoucí mužstva: Ing. Jiří KUBEŠ, tel.: +420 603712691

Tabulky: tabulka týmů

Ročník 2012/2013 – v tomto soutěžním ročníku bylo mužstvo zařazeno do skupiny „A“. Z mužstva odešel, z pracovních důvodů, trenér Mičan a mužstvo převzal jeho asistent Jan Vodhánil. První utkání sehrál náš tým na hřišti SK Jankov, kde vyhrál nad domácí rezervou 4:2. Mužstvo si pak v soutěži vedlo velmi dobře a okupovalo stále první příčku. Závěr podzimní části však přinesl velký útlum a tři prohry v posledních třech utkáních znamenaly sestup na 2.místo. I tak si náš tým vytvořil rekord – téměř celý rok v soutěžních utkáních neprohrál.
I přes docela úspěšný podzim 2012 převzal v zimní přestávce trenérské otěže hlavního trenéra zkušený Ivo Schuster a Jan Vodhánil zůstává jako druhý trenér. Z mužstva odešel do Rakouska brankář Josef Svoboda. Z rakouského angažmá se vrátil střelec Kamil Kubíček a pro jarní část soutěže s SK Rudolfov byl na hostování přiveden Novotný. V utkáních zimní přípravy hrál náš tým se střídavými úspěchy. Začátek jarní části soutěžního ročníku 2012/2013 našemu celku moc nevyšel. V prvním utkání prohrál ve Větřní 3:2 a pak na náš tým čekalo utkání jara s vedoucím celkem Malše Roudné „B“. Počasí přineslo sněhovou nadílku a tak se utkání, jako jedno z mála hrálo na našem hřišti II s UMT. Utkání „A“ týmu Roudného bylo odloženo a tak na zápas našeho celku se zálohou Malše Roudné se hosté posílili o pět hráčů A mužstva. Utkání velmi dobré úrovně sledovalo cca.150 diváků. Náš tým byl více než vyrovnaným soupeřem favoritovi a první půli i lepším týmem, který po zásluze vedl 1:0. Po změně stran však soupeř utkání otočil a vyhrál. I přes prohru podal náš celek velmi dobrý výkon a i v dalších utkáních potvrzoval svoji dobrou formu, která mu zajistila v konečném účtování celkové 2.místo, za vítězem Malše Roudné „B“. Vzhledem k tomu, že se uvolnilo jedno místo v I.A třídě, dostal náš celek nabídku postupu z druhého místa, kterou přijal a tak další soutěžní ročník 2013/2014 bude podruhé hrát I.A třídu – druhou nejvyšší krajskou soutěž mužů.

Ročník 2011/2012 – po sestupu zpět do I.B třídy byl náš celek zařazen opět do skupiny „D“ se staronovým trenérem Miroslavem Mičanem. Mužstvo soutěž začalo dobře, ale pak přišla prohra se Sp Trhové Sviny a útlum našeho celku. Čelo tabulky ovládal celek Trhových Svinů, který si vytvořil na náš tým náskok 12 bodů. Jarní část soutěže však přinesla spanilou jízdu našeho celku, který nepoznal hořkost prohry. Bohužel náskok vedoucího celku soutěže se nepodařilo vymazat a tak náš tým skončil na 2.místě, ze kterého bohužel nepostoupil.

Ročník 2010/2011 znamenal pro náš fotbalový oddíl – družstvo mužů historický vstup do druhé nejvyšší krajské soutěže I.A třídy. Začátek soutěže nebyl špatný. Domácí premiéra s bývalým celkem Krajského přeboru FC Bavorovice, skončil dělbou bodů za remízu 1:1. Další bod si náš celek přivezl ze hřiště dalšího nováčka soutěže So Kamenný Újezd. Doma pak přišla zbytečná ztráta bodů za remízu 2:2 se So Sezimovo Ústí, ačkoliv náš tým ještě v 80´vedl 2:0. V podzimní části náš celek herně nezaostával za soupeři, ale chybělo přesnější zakončení a tak se v podzimní části výhry nedočkal. Úspěšný trenér Miroslav Mičan (2x postup) se rozhodl pro změnu, která by nakopla mužstvo k lepším zítřkům a podal po utkání v Lišově 16.10.2010, rezignaci na svou funkci trenéra. Mužstvo převzal nový trenér p. Ladislav Klimeš, ale ani on se ve zbývajících čtyřech utkáních nedočkal výhry – pouze dvě remízy. Náš celek přezimoval na předposledním místě. V jarní části byl obraz hry podobný. Mužstvo se sice dočkalo vítězství v I.A třídě, ale na záchranu v soutěži to nestačilo. Sestoupilo z předposledního (13.) místa zpět do I.B třídy.

Krajská soutěž našemu celku svědčila a ve skupině „D“ (Jindřichohradecko) si jako nováček vedl skvěle. Po podzimní části byl náš celek na čele tabulky pronásledován ambiciozním mužstvem SK Ševětín. V jarní části to byl opět souboj těchto celků o postup, který nakonec vyzněl jasně pro náš tým. Obě vzájemná utkání s SK Ševětín naše mužstvo vyhrálo. Těsně před koncem soutěže už mohl náš celek slavit další postup a to historický postup do I.A třídy.

Příprava na nový ročník 2009/2010 ve vyšší soutěži I.B třídě sk."D" začala pro náš celek v polovině července. V rámci přípravy sehrálo mužstvo dva turnaje. Ve Velešíně skončilo na 2.místě za domácím celkem, když ve finále brankou v poslední minutě prohrálo 3:2. V domácím turnaji "O pohár města" 1.8.2009 bylo ještě úspěšnější a v nekompletní sestavě turnaj vyhrálo, když ve finále hrálo s SK Dobrá Voda 0:0 a na pokutové kopy bylo úspěšnější v poměru 3:0. Dvě přípravná utkání se So Kamenný Újezd a Slavií ČB náš celek prohrál. Do mužstva byli zařazeni tři dorostenci a patří mezi hráče základní sestavy, což je velmi potěšující.

Okresní přebor- ročník 2008/2009
Historický úspěch v podobě postupu I.mužstva do krajské soutěže I.B třídy přišel. Dvakrát utekl našemu celku postup o vlásek (vždy 2.místo) a teď to konečně vyšlo. V Borovanech bude družstvo mužů hrát poprvé v historii krajskou soutěž.
Náš celek po podzimní části Okresního přeboru 2008/2009 vedl o 6 bodů před Sj Srubec. V jarní části si oba celky vedly velmi dobře a do vzájemného souboje se bodový rozdíl nezměnil. Při vzájemném souboji na našem hřišti mohl ještě Sj Srubec našemu celku postup překazit, ale naše mužstvo se na utkání připravilo velmi dobře. Porazilo svého pronásledovatele 3:1 a dvě kola před koncem si zajistilo zasloužený postup.

foto muži A 2009
Foto po vítězném utkání s Sj Srubec (3:1) potvrzující postup do krajské soutěže I.B třídy.

foto muži A 2008
Družstvo mužů "A" skončilo v soutěžním ročníku OP 2007/08 na 2.místě a postup mu utekl, stejně jako v předcházející sezoně o vlásek. Pod stejným trenérským vedením se mužstvo pokusí o postup do I.B třídy. Nebude to jednoduché. Ze III.třídy postoupily silné "B" týmy Roudného a Loko ČB, z I.B třídy spadl Římov.

postup OP

Pohled na ceny turnaje "O pohár města" 2007
fotka
Oslava po vítězství v turnaji
fotka
kapitán mužstva Račák přebírá poháry
fotka
vítězné družstvo
fotka
nejlepší střelec turnaje Kamil Kubíček
fotka
nejlepší brankář turnaje Zbyněk Huska FK Borovany
fotka
nejlepší hráč turnaje
fotka

zimní příprava v posilovně
fotka

Webdesign by Kuby
All rights reserved © 2008
Standards: XHTML 1.0, CSS 2.1