Výsledky

příprava I.mužstva
19.07.2008 příprava I.mužstva: Haslach (A) - FK Cal.Borovany 0:4 (0:2) branky: Bujnovský, Klimeš, Račák, Svoboda

Dorost v mezinárodním turnaji Czech Budweis CUP 2008
Dorost v mezinárodním turnaji Czech Budweis CUP 2008: v kategorii U19 utkání ve skupině "B": prohra s maďarským celkem Pilis Goliat FC 5:1, remíza s polským Krakus Krakov 2:2, vítězství nad německým SV Rot Weiss Lage 29 6:0 a na závěr zbytečná prohra s dalším polským celkem Rodzina Kielce 2:1. Ve skupině obsadil náš celek až 4.místo a postoupil do skupiny o 5-8 místo. Zde prohrál s norským celkem Tromso IL 4:1. O konečné 7. místo: FK Borovany - 1.FC Wacker Plauen (D) 0:1.

Fotbalové soutěže začaly
Jarní část fotbalových soutěží je již v plném proudu. Výsledky jednotlivých utkání našich celků i ostatních mužstev v jednotlivých soutěžích naleznete na webových stránkách (viz. ODKAZ) nebo na www.jihoceskyfotbal.cz. Na těchto stránkách jsou uvedeny i aktuální tabulky jednotlivých soutěží, proto je nebudeme dublovat.

23.3.2008 Suchdol n/Luž. - FK Borovany 3:4 (1:1)
V utkání dobré úrovně byl náš oslabený celek mužstvu z I.A třídy více než vyrovnaným soupeřem a na hřišti v Chlumu u Třeboně svého soupeře pokořil. Branky našeho celku stříleli: A.Pilát a K.Kubíček po 2. Domácí všechny branky vstřelili ze značky pokutového kopu.

16.3.2008 Sj Č.Krumlov "B" - FK Borovany 2:2 (1:2)
branky Račák 2

16.3.2008 FK Borovany - Suchdol n/Luž. dorosty 1:3
V posledním utkání na ploše č.II před její rekonstrukcí, byl soupeř bojovnější a lepší. Náš celek svým přístupem k utkání zklamal. Branku vstřelil Čermák.

09.3.2008 SKP ČB-FK Borovany dorosty 6:0 (2:0)
Náš oslabený celek úplně propadl a domácí byli po celé utkání jasně lepším týmem. Prohra je krutá a mohla být ještě vyšší.

09.3.2008 FK Borovany - FC Velešín "A" 7:2 (5:0)
V sobotu porazil náš "B" tým zálohu Velešína 2:0 a tak i náš první celek chtěl odejít s vítězstvím. I když mužstvo nastoupilo bez několika opor základní sestavy již v 9 minutě vedlo po brankách Kubíčka 2:0. Pak přidal třetí branku V.Pileček, čtvrtou po několika odražených střelách Kubíček a poločasový účet zakončil Račák. Hosté měli také šance, ale brankář Jenkner míč do své svatyně nepustil. Po změně stran hosté z pokutového kopu snížili na 5:1, ale pak Kubíček dal na 6:1 a A.Pilát na 7:1. V závěru hosté ještě upravili na konečných 7:2. Ve druhé půli náš celek předvedl jak se dají zahazovat vyložené šance.

08.3.2008 FK Borovany - Loko ČB dorosty 1:4 (1:0)
Ve fotbalovějším prvním poločasu byla hra celkem vyrovnaná a náš celek si vytvořil více brankových šancí. Po střele Holčíka doklepl vyražený míč brankářem do sítě Němec 1:0. Pak ještě tvrdá střela Holčíka se odrazila od břevna. Po změně stran převzali iniciativu hosté a po chybách našeho celku, ve kterém došlo ke změně v sestavě, utkání otočili ve svůj prospěch.

07.03.2008 Zlatá Koruna - FK Borovany 0:2 (0:0) UT Č.Krumlov
V pohledném utkání byl náš celek lepším týmem. Již v 8 min. náš tým mohl skórovat po průniku V.Pilečka, který obešel i brankáře, ale jeho nahrávku spoluhráči neproměnili ve vedoucí branku. Pak přišly další neproměněné šance a když brankář Jenkner zlikvidoval trestný kop hostů, skončila první půle bez branek. Po změně stran hned v 49 min. po pěkné akci V.Pileček nahrál A.Pilátovi, ten prodloužil na nabíhajícího Kubíčka, který kolem brankáře dal na 0:1. V 80 min. dostal Kubíček přesnou nahrávku za obranu, udělal kličku brankáři, který jej srazil. Nařízenou penaltu Račák bezpečně proměnil 0:2. Domácí měli také velikou šanci, kdy jejich hráč obešel i brankáře Helebranta, ale netrefil opuštěnou branku.

23.02.2008 FK Borovany – SK Čtyři Dvory "B" 4:1 (1:1)
Utkání se hrálo na hřišti II. v Borovanech. Začátek patřil celku hostí, kteří měli více ze hry a šance. Tu největší v 8 minutě, kdy kopali pokutový kop, ale náš brankář Jenkner střelu vyrazil a poradil si i dorážkou. Pak se hra začala vyrovnávat a v 21 min. střela Malíka se otřela o tyč. V 27 minutě po pěkné kombinaci poslal míč do ulice Račák na nabíhajícího V.Pilečka a ten trefil přesně „šibenici“ 1:0. V 41 minutě chybu v naší obraně potrestali hosté a vyrovnali 1:1, když před tím zahodili několik dobrých šancí. Ve druhé půli měl už náš celek převahu, kterou pak také vyjádřil brankově. Nejdříve v 65 minutě St.Brůha po akci Hornáka dal na 2:1, v 73 minutě se parádně z 25 m trefil Linhart 3:1 a pak A.Pilát v 85 minutě po nahrávce Kubíčka upravil na konečných 4:1.
28.2. až 2.3.2008 odjel náš celek na soustředění k Lipenskému jezeru. V rámci soustředění měl sehrát dvě přípravná utkání, ale počasí bylo proti a tak soustředění bylo bez utkání.

17.02.2008 přípravné utkání na UT Složiště ČB
SK Rudolfov – FK Borovany 3:1 (1:1)
Utkání začalo náporem domácích a již v 1 minutě hasil šanci Malík. V 7 minutě přišla chyba u půlící čáry a domácí se ujali vedení 1:0. Pak se hra vyrovnala. V 19 min. střela V.Pilečka minula cíl. V 36 minutě Račák přesnou střelou k tyči vyrovnal 1:1. V 41 min. poslal míč Račák do uličky na nabíhajícího A.Piláta, který šel sám z pravé strany na branku, ale jeho střelu brankář vyrazil. Do druhé půle nastoupil náš celek se změnami, ale utkání bylo stále vyrovnané. V 73 minutě přišla chybná rozehrávka Brennera a domácí trestali 2:1. Pak měli další šanci v 80 minutě, ale brankář Helebrant náš tým podržel. V 90 minutě však domácí po rychlém brejku pečetili své vítězství 3:1.

Příprava mužů
V úterý 12.února si na umělou trávu na Složiště pozval oddíl SK Zliv náš celek, který na utkání odjel v kombinované sestavě. Začátek utkání za umělého osvětlení patřil našemu celku. Již ve 2 minutě se po centru Langera dostal do šance dorostenec D.Bujnovský, ale branku soupeře přestřelil. V 10 minutě opět centroval Langer přesně na Holčíka, který střelou pod břevno dal vedoucí gól našeho celku. Pak se hra pomalu vyrovnala a ve 13 minutě měl šanci soupeř, ale brankář Helebrant ji zlikvidoval. Další šanci měl soupeř v 35 minutě, ale v zakončení byl nepřesný.
Po změně stran hned v 49 minutě soupeř využil nedorozumění v nově sestavené obraně a střelou k tyči vyrovnal. V 56 minutě pak po centru před naší branku se ujal vedení, když míč do vlastní sítě poslal hlavou Linhart. Pak se náš celek opět oklepal a měl velice blízko k vyrovnání. V 71 minutě se ocitl sám před brankářem dorostenec Velický, ale jeho střela kolem brankáře těsně minula i branku. V 75 minutě vybojoval míč D.Bujnovský a řítil se sám na brankáře, který však jeho střelu vystihl a zlikvidoval. Na výsledku se pak již nic nezměnilo a tak náš kombinovaný celek první přípravné utkání prohrál 2:1. Hrou však nezklamal.

Přípravné utkání dorostu:
V sobotu 9.února sehrálo družstvo dorostu první přípravné utkání s Slavojem Č.Krumlov ml.dorost na umělé trávě v Č.Krumlově. Náš celek prohrál 3:1 po poločase 3:0. Náš celek sice prohrál, ale byl více než vyrovnaným soupeřem. V 17 min. se domácí ujali střelou z ostrého úhlu vedení 1:0. O čtyři minuty později neudržel brankář Janeček střelu domácího hráče a bylo to 2:0. V poslední minutě prvního poločasu, po nedorozumění obrany domácí hráč přehodil obloučkem našeho brankáře a zvýšil na 3:0. Po změně stran si náš celek vytvořil převahu a v 46 min., po stahovačce Matuška se k míči dostal Němec a střelou k tyči snížil na 3:1. Náš celek si pak vytvořil další šance, ale střely Holčíka, Velického minuly branku a šance Matušky zůstala nevyužita.