Zajímavosti

Slavnostní otevření hrací plochy II.
Sportovní areál v Borovanech zkrášlel. V pátek 29.srpna 2008 v 17.00 hodin bylo slavnostně otevřeno fotbalové hřiště s umělým trávníkem III.generace. Byl to nejlepší dárek ke stému výročí založení tělovýchovy v Borovanech. Město Borovany se zařadilo mezi tři města v okrese České Budějovice, které mají hřiště s umělým povrchem. Slavnostního otevření hřiště se zúčastnili zástupci Jihočeského krajského úřadu v čele s hejtmanem p. Zahradníkem, zástupci města v čele se starostou p. Malíkem, ředitelem Spotr-Technik Bohemia panem ing. Vopičkou, zástupci ČMFS a další hosté. Po slavnostních projevech a předání Certifikátu zástupci ČMFS předsedovi fotbalového oddílu Calofrig Borovany p. Tůmovi, slavnostně otevřeli hřiště přestřižením pásky a sklenkou sektu hejman Jč. kraje p. Zahradník, starosta města p. Malík a ředitel Sport -Technik Bohemia p. Vopička. Po slavnostním otevření bylo sehráno utkání FK Borovany „35“- Internacionálové ČR v čele s Karolem Dobiášem. Internacionálové se vyfotili s našimi nejmenšími fotbalisty i hosty a Karol Dobiáš předvedl žonklování s míčem v sedě. Po utkání Internacionálové provedli autogramiádu a diskuzi o fotbalovém dění.
Dalším unikátem Sportovního areálu v Borovanech byl svatební obřad na hrací ploše s umělým povrchem. Dne 20.09.2008 v pravé poledne si řekli své ano hráč FK Borovany Petr Langer a Lucie Kadlecová. Přejeme jim hodně štěstí a pohody.
hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II
hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II
hřiště II hřiště II hřiště II

Úprava hrací plochy II.
Hrací plocha č.II s umělým travnatým povrchem byla dokončena počátkem července. V pátek 11.července 2008 komise ČMFS uznala hrací plochu a vystavila certifikát. Na ploše je možné hrát utkání do úrovně Krajského přeboru včetně KP. Teď bude firma provádět úpravy kolem hrací plochy, instalce střídaček a záchytných sítí a dokončí umělé osvětlení. Celková částka výstavby hrací plochy s umělým trávníkem III.generace a osvětlením přesáhne 10 miliónů korun.
hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II
hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II

Úprava hrací plochy I.
Od středy 16.04.2008 začala firma Dynamo ČB s generální úpravou trávníku na hrací ploše č.I. Nejdříve byla strojem vyčesaná stará tráva. Pak následovalo hloubkové propíchání trávníku s vytvořením otvorů, provzdušnění a propískování.Po těchto procedůrách přišlo na řadu dosetí. V pátek pak správce p.Zeman provedl prohnojení upraveného trávníku. Celkem generální úprava trávníku hřiště I. přijde na více jak 35.000,-Kč.
hřiště I hřiště I

Změna povrchu hrací plochy II. začala
Začala přestavba hřiště II., kde bude položen umělý trávník III.generace. Po přestěhování buňky a odstranění části srázu za buňkou, aby bylo možné zvětšit plochu pro nový povrch hřiště s příslušnými předepsanými výběhovými zónami, bylo firmou provedeno shrnutí vrchní vrstvy zeminy z plochy s vyrovnáním. Pak byla položena vrstva písku a na písek vrstva hrubého štěrku. Kolem plánované plochy byly provedeny kabelové rozvody k jednotlivým patkám sloupů umělého osvětlení. Kolem hřiště bude rozmístěno šest sloupů. Ovládání osvětlení bude u volejbalových kurtů. Toto je zatím hotovo a práce budou pokračovat. Snad do prázdnin bude hřiště s umělým trávníkem hotové.
hřiště II hřiště II hřiště II hřiště II

Rozlosování turnaje v NSR
10.května 2008 se zúčastní družstvo mladších žáků roč. 1995 a mladší turnaje v NSR, kterého se zúčastní 16 týmů. Rozlosování již proběhlo a náš celek byl zařazen do 4.skupiny, kde se střetne s : FC Erfurt, FC Sochuz Lipsko a FC Einhant Halle. První dva celky ze skupiny postoupí do finálové skupiny o 1. až 8. místo, ostatní do druhé skupiny o 9. až 16. místo. Snad se našemu celku bude dařit alespoň tak, jako v loňském roce.

Umělý trávník v Borovanech
V roce 2005 vzešla myšlenka pokusit se získat dotace na vytvoření umělého trávníku ve Sportovním areálu v Borovanech. Bylo osloveno pět firem, které zaslaly přibližné cenové relace na vytvoření umělého trávníků na II. hrací ploše. Výbor fotbalového oddílu se rozhodl podat žádost o poskytnutí dotace z Programu podpory rozvoje a obnovy materiálně technické základny sportu a tělovýchovy – program 233510 MŠMT. Koncem roku 2005 byla žádost pro rok 2006, která obsahovala téměř 40 listů podaná. Žádost ve velké konkurenci neprošla.
Výbor fotbalového oddílu TJ Calofrig Borovany se však nevzdal a koncem roku 2006 podal opět žádost a to cestou ČMFS a pak přes poslance na MF ČR. Ani jedna cesta však opět nebyla akceptována. Neúspěch však úsilí zástupců fotbalového oddílu neodradil a v loňském roce 2007 nechal vypracovat investiční záměr a podklady pro podání žádosti (prostřednictvím MěÚ) na rok 2008 o dotaci na MF ČR pro akci "Rekonstrukce stávajícího hřiště kopané na umělý trávník III.generace". Žádost s investičním záměrem byla vypracovaná a včas podaná do programu 298220 – akce financované z rozhodnutí Poslanecké sněmovny Parlamentu a vlády ČR. Na sklonku roku 2007 bylo oznámeno, že žádosti bylo vyhověno a odsouhlasena dotace na rekonstrukci v roce 2008. V lednu 2008 bylo provedeno výběrové řízení a vítězná firma začne s rekonstrukcí hřiště a vytvoření umělého trávníku koncem března. Borovany se tím zařadí mezi několik málo měst v Jižních Čechách, která se mohou pyšnit sportovním areálem s umělým trávníkem III.generace.

Turnaj v NSR
19.května 2007 se družstvo mladších žáků – ročník 1994 a mladší zúčastnilo mezinárodního fotbalového turnaje III.ročníku Gebel-Cup žáků v městečku Groskugel v NSR. Toto městečko leží mezi městy Lipsko a Halle. Turnaje se zúčastnilo 16 mužstev rozdělených do čtyř skupin. Náš celek byl zařazen do skupiny "C". Z České republiky startoval v turnaji ještě celek Tatranu Prachatice, který byl zařazen do skupiny "B". Hrálo se na menší branky v prostoru poloviny hřiště se sedmi hráči v poli a brankář. Náš celek si ve skupině vedl dobře. Hned v prvním utkání s Hannoverem 96 udržel, díky brankáři Janečkovi, nerozhodný výsledek 0:0. V dalším utkání pak remizoval 2:2 s FC Erzgebirge Aue a v posledním utkání skupiny vyhrál 2:0 nad SV Dessau 05. Díky lepšímu skóre svoji skupinu náš tým vyhrál před Hannoverem 96 a oba celky postoupily do semifinálových skupin. V semifinálové skupině "1" se již našemu týmu nedařilo. Všechna tři utkání náš celek prohrál a skončil ve skupině na 4.místě. V závěrečném penaltovém rozstřelu s FC Union Berlín (4.místo ve skupině "2")o konečné 7. místo v turnaji náš celek prohrál 5:4 a obsadil tak konečné 8. místo. Pro náš tým to však byl velký úspěch a v žádném případě neudělal ostudu. Vždyť v týmu bylo pět hráčů mladších (roč.1995 a 96). Mužstvo Tatranu Prachatice skončilo v turnaji na 11.místě. Po skončení turnaje dostal náš tým nabídku na účast v turnaji v roce 2008. V srpnu 2007 pak přišla oficiální písemná nabídka s poděkováním za účast ve III.ročníku turnaje. Ve IV.ročníku turnaje, který se bude hrát 10.května 2008, budou startovat žáci narozeni v roce 1995 a mladší. Výbor fotbalového oddílu FK Calofrig Borovany potvrdil účast našich žáků na tomto turnaji, i když hráčů roč. 95 je málo, ale budou doplněni mladšími žáky + čtyřmi hráči ročník 1994, což organizátor turnaje povolil. Pořadí mužstev v III.ročníku turnaje v roce 2007.

1. TeBe Berlín
2. Dynamo Dresden
3. 1.FC Magdeburg
4. FC Rot.Weis Erfurt
5. Hannover 96
6. Vfl Wolfsburg
7. 1.FC Union Berlín
8. FK BOROVANY
9. Hallescher FC Chemie
10. FC Sachsen Leipzig
11. Tatran Prachatice
12. FC Erzgebirge Aue
13. Fc Hansa Rostock
14. 1.Lokomotive Leipzig
15. SV Dessau 05
16. TSV Ochenbruck

Úspěšné družstvo mladších žáků na turnaji
mladsi_zaci
Nástup mužstev na slavnostní zahájení turnaje
mladsi_zaci
Zákrok brankáře Janečka
mladsi_zaci
Obranná činnost našeho celku
mladsi_zaci
Ceny-poháry pro účastníky turnaje
mladsi_zaci
Předávání poháru za 8.místo našemu celku
mladsi_zaci

Webdesign by Kuby
All rights reserved © 2008
Standards: XHTML 1.0, CSS 2.1