Hluboká B - Borovany 2:0 (1:0)

Souboj dvou týmů z popředí okresního přeboru dopadl lépe pro domácí, kteří se tak bodově dotáhli na borovanské.

Náš tým odjel k zápasu oslaben neúčastí několika hráčů základní sestavy, i proto zvolil trenér Plachta defenzivnější postavení s pěti záložníky a jediným útočníkem. Utkání sice začalo tlakem domácích, ale naši trpělivě bránili a podnikali protiútoky do otevřené obrany. Po hříchu se žádný z nich nepovedlo zakončit brankou. V dobrých příležitostech se objevili Kuba Čermák a Petr Langer, ale jejich střely letěly mimo branku domácích. Když i domácím pokusům o zakončení chyběla větší přesnost, dlouho se na skóre nic neměnilo a hra se odehrávala především ve středu pole.

Ke konci prvního poločasu aktivnější domácí donutili naše hráče k faulům před vlastním pokutovým územím, z čehož pramenilo několik trestných kopů z nebezpečné vzdálenosti. Jeden takový se podařilo zaskakujícímu brankáři Milanu Plachtovi pouze vyrazit před sebe. U míče byl první hlubocký hráč a pohodlně skóroval do odkryté branky (1:0).

Do druhého poločasu nastoupil do útoku věkem ještě dorostenec David Babka, který dokázal udržet míč vepředu a dal tím ulevit přetížené obraně. Hra borovanských se rázem zlepšila a dostali se k několika zajímavým příležitostem. Otovi Zavřelovi chybělo dvakrát více štěstí v zakončení. Aktivní Babka několikrát zatáhl míč po pravé straně. Bohužel jeho zpětné nahrávky ve vápně na nabíhající spoluhráče a z toho pramenící závary dokázali hlubočtí odvrátit.

Situace na hřišti se v této fázi zápasu obrátila, borovanští byli aktivnější, tlačili se více do útoku, čehož využívali domácí k brejkům do otevřené obrany. Našim se je dařilo odvracet až do 80. minuty, kdy klíčový hráč domácích přece jen unikl osobní obraně a střelou k tyči zpoza velkého vápna překonal našeho brankáře (2:0).

Závěrečná snaha našeho týmu už změnu na výsledku nepřinesla, a tak si domácí připsali tři body za vítězství. I přes prohru naši podali dobrý výkon, a kdyby někteří naši hráči dokázali usměrnit své emoce a více se věnovat hře než kritice rozhodčího případně diskuzi mezi sebou, mohli jsme z Hluboké přivézt i nějaký ten bodík.

Sestava: Plachta, Langer, Anton, Němec, Kratoška, Čermák, Pileček, Faktor, Pilát, Zavřel, Chrástka - Babka, Pečman, Stodolovský

Novinky

14. 10. 2020 - Přerušení soutěží

V důsledku "Koronavirové epidemie" jsou dočasně přerušeny všechny stolnotenisové soutěže včetně tréninků.


3. 10. 2020 - Ženy hrají s S. Ústím

Další domácí zápas sehrají ženy v sobotu 3.10 se S. Ústím od 14.00. Přijďte je povzbudit.


29. 9. 2020 - Stolní tenis

Letošní sezóna začala úspěšně


19. 9. 2020 - Ženy hrají s Bohemians

V dalším domácím zápase v sobotu 19.9. od 13.30 nastoupí proti ženám Calofrigu tým DFK Bohemians 1905. Přijďte podpořit naše hráčky.


22. 8. 2020 - Připrava ženy

Ženy sehrají přátelský zápas na domácím hřišti 22.8 od 13.30 s týmem TJ Mokré. Přijďte je povzbudit.

Nábor mladých fotbalistů